Vijesti
NAJAVA: Danas svi na Gračac. Zabava i druženje zagarantirani.

Dobrodošli na XII. Ljetne igre u Gračacu, Prozor-Rama, HNŽ! Ove godine, manifestacija “Ljeto u Gračacu 2023.” i Memorijal Ivica Bilić – Ićo u čast našem Ići, Danu pobjede i domovinske zahvalnosti te Danu hrvatskih branitelja, pružit će vam nezaboravno ljeto ispunjeno sportskim uzbuđenjima i zajedništvom.
Pridružite nam se na sportskom duhu i uživajte u natjecanjima u nogometu na pijesku 3 na 3, potezanju konopa i plivanju. Disciplinama koje će donijeti radost, smijeh i uspomene koje će trajati cijeli život. Organizira ih Udruga “Ramska dolina” iz Gračaca, koja je odlučna u stvaranju pozitivne atmosfere i poticanju sportskog duha među sudionicima.
Pridružite nam se u proslavi naše bogate povijesti i hrvatskih branitelja te u sjećanju na Ivicu Bilića – Iću. Očekujemo vas s radošću na XII. Ljetnim igrama u Gračacu, gdje ćemo zajedno stvoriti nezaboravne trenutke i proslaviti ljepote ljeta.
Vidimo se u Gračacu!


Vijesti
Obavijest vozačima – odroni na cesti Jablanica – Blidinje

Zbog nestabilnih vremenskih uvjeta i oborina zabilježeni su odroni kamenja na cesti koja povezuje Jablanica i područje Blidinje. Na pojedinim dionicama na kolniku se nalaze veći komadi kamenja koji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za sudionike u prometu.
Fotografiju jednog od odrona dostavila nam je čitateljica, što potvrđuje da se odroni događaju iznenada i bez prethodne najave.
Vozačima se preporučuje maksimalan oprez, prilagođena brzina kretanja te povećana pažnja, osobito u zavojima i na usjecima gdje je mogućnost novih odrona veća. Također se savjetuje praćenje stanja na cesti i, ukoliko je moguće, odgoda putovanja dok se uvjeti ne stabiliziraju.
Risovac Blidinje
Ledeni vikend u Doljanima i Parku prirode Blidinje

Protekli vikend proveli smo u Doljani, na Risovac koji se nalaze u Park prirode Blidinje, za vas smo pripremili kratku foto-reportažu i pregled vremenskih i prometnih prilika.
Kako je i najavljeno u prognozama, u subotu prijepodne padala je kiša sa snijegom. U poslijepodnevnim satima došlo je do postupnog pada temperature ispod nule, nakon čega su se oborine pretvorile u snijeg. Prometnice su bile očišćene, no zbog pojave leda na pojedinim dionicama bila je nužna povećana pozornost sudionika u prometu.
U noći sa subote na nedjelju temperatura je u Doljanima pala do približno –10 °C. U nedjelju ujutro snježne oborine su prestale, a sunčano, vedro i hladno vrijeme dalo je dodatnu zimsku čaroliju cijelom području.
Tijekom nedjelje Blidinje je posjetio veći broj turista. Na skijalištu se najviše sankalo, budući da velika skijaška staza nije bila u funkciji, što je donekle umanjilo ukupni doživljaj zimskih sportova. Posjetitelji su se stoga u većoj mjeri zadržavali u lokalnim ugostiteljskim objektima, gdje su uživali u tradicionalnim delicijama ovoga kraja te kušanju domaćih vina, osobito crnih, koja u hladnim zimskim danima dodatno pridonose osjećaju topline i ugode.
Zaključno, vikend je protekao u pravom zimskom ugođaju – hladan, ali sadržajan. Svi koji su proteklih dana boravili u Parku prirode Blidinje i okolici, unatoč niskim temperaturama, kući su se vratili odmoreni i s “napunjenim baterijama” za nadolazeći radni tjedan.
Kako je to izgledalo pogledajte u nastavku:
























Pratite aktualna zbivanja i vremenske prilike u Doljanima u stvarnom vremenu putem naše web kamere uživo.
Blog
Obilne oborine uzrokovale probleme s internetom i prometom u Doljanima

Zbog obilnih kišnih i snježnih oborina proteklih dana, stanovnici Doljani suočavaju se s više poteškoća. Već treći dan zaredom ne radi ADSL internet niti kablovski TV signal, što uzrokuje ozbiljne probleme u komunikaciji i informiranju građana. Zbog prekida internetske veze trenutačno nije moguć ni pristup nadzornim kamerama i digitalnim termometrima u Doljanima, pa ne postoji mogućnost praćenja stanja na terenu u realnom vremenu.

Stanje u prometu dodatno otežava situaciju. Magistralni put Jablanica – Blidinje je slabo očišćen, a promet se većim dijelom odvija samo jednom kolovoznom trakom. Vozačima se preporučuje pojačan oprez i izbjegavanje putovanja ako nisu nužna.
Važno je istaknuti da, unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima, nije bilo problema u opskrbi električnom energijom, koja je tijekom cijelog razdoblja stabilna.
Prognoza za Doljane (7. –11. siječnja 2026.)

Građanima se savjetuje oprez u prometu te praćenje službenih informacija, osobito zbog mogućih dodatnih oborina.









