Vijesti
Predizborni skup HDZ BiH OO Jablanica u Doljanima
U nedjelju 1.10.2018 godine održan je predizborni skup HDZ BiH OO Jablanica u zgradi Hrvatskog doma u Doljanima.

U nedjelju 1.10.2018 godine održan je predizborni skup HDZ BiH OO Jablanica u zgradi Hrvatskog doma u Doljanima. Program je započeo polaganjem vijenaca ispred spomenika poginulim Hrvatima općine Jablanica, nakon čega je započeo predizborni skup u dvorani Hrvatskog doma u Doljanima.
Na samom početku nazočnima se obratio Ivan Rogić predsjednik HDZB BiH OO Jablanica koji je najavio i predstavio goste na čelu s Nevenkom Hercegom predsjednikom Vlade HNŽ-a i nositeljem liste za skupštinu HNŽ-a, Jelkom Miličević, ministricom financija i dopredsjednica Vlade FBiH i nositeljica liste za Parlament Federacije BiH te Predrag Kožul, nositelj liste za Parlamentarnu Skupštinu BiH. Gore navedeni kandidati u kratkom izlaganju predstavili su svoj rad u protekle četiri godine te prezentirali plan za idući mandat kad budu izabrani.
Nevenko Herceg predsjednik Vlade HNŽ-a najavio je završetak i asfaltiranje ceste Potok zec – Sovićka vrata čime će biti završena cesta Posušje – Jablanica.
Glazbeni dio programa uveličale su Ana Papak i Karla Lozančić.
Po završetku skupa svi su pozvani na domjenak i druženje kako bi nositelji lista porazgovarali s biračima te uvidjeli njihove probleme i ostvarili kontakte. Na povratku izaslanstvo je posjetilo grob Mijata Tomića i Župni ured Bezgrješnog Začeća BDM u Jablanici, na čelu sa župnikom don Markom Šutalom. U nastavku možete pogledati fotografije s ovog događaja.








































Vijesti
Fra Marko Cvitković novi župnik u Doljanima

U sklopu redovitih premještaja unutar Franjevačke provincije Bosne Srebrene, došlo je do značajnih promjena koje se tiču i naše lokalne zajednice. Među njima je i imenovanje novog župnika župe sv. Ilije Proroka u Doljanima – fra Marka Cvitkovića, koji na ovu službu dolazi iz Kreševa, gdje je obnašao dužnost župnog vikara.
Fra Marko poznat je po svojoj vedroj naravi i blizini s narodom, a župljani Doljana ga s radošću dočekuju i raduju se novom duhovnom početku.
Dosadašnji doljanski župnik fra Stjepan Pavličević preuzima odgovornu službu župnika i gvardijana u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije – Rama-Šćit.
Istovremeno, fra Andrija Jozić, dosadašnji gvardijan na Šćitu, preuzima župu Suho Polje na Kupresu, čime nastavlja svoje pastoralno djelovanje u planinskom kraju.
Na župu Gračac dolazi fra Julijan Madžar, koji je do sada vršio službu župnog vikara u Rami-Šćitu. Njegovo imenovanje na župničku službu znak je povjerenja Provincije u njegov pastoralni rad i duhovnu zrelost.
Ove promjene potvrđene su dekretima koje je potpisao vrhbosanski nadbiskup mons. Tomo Vukšić, a odnose se na velik broj svećenika i župa diljem Bosne i Hercegovine.
Više informacija: https://www.rama-prozor.info/
Vijesti
Završena obnova vodovoda u naselju Sovići

U skladu s potpisanim ugovorom s Općinom Jablanica, poduzeće „ELEKTROFAK“ d.o.o. Jablanica uspješno je završilo radove na obnovi vodovodne mreže u naselju Sovići. Ovim projektom riješen je dugogodišnji problem vodoopskrbe, čime su stanovnici dobili stabilniji i kvalitetniji pristup vodi.
Radovi su obuhvaćali trasiranje sekundarnih vodova, zemljane i betonske zahvate, montažu instalacija, asfaltiranje i završne bravarske radove. Cijeli projekt realiziran je u roku od 45 dana, a ukupna vrijednost iznosila je 55.055,52 KM, osigurana iz Proračuna Općine Jablanica za 2025. godinu.
Preneseno s portala: jablanica.ba
Risovac Blidinje
NAJAVA: Divin dan na Kedžari

I ove godine, župa sv. Ilije Proroka iz Doljana poziva vjernike i hodočasnike na tradicionalno okupljanje i molitvu na Kedžari, na grobu Dive Grabovčeve, koje će se održati u nedjelju, 6. srpnja 2025. godine.
Divin dan, prva nedjelja nakon blagdana svetog Petra, već desetljećima okuplja tisuće vjernika iz Rame, Duvna, Hercegovine, Dalmacije, pa sve do iseljenika iz Hrvatske i inozemstva. Središnje misno slavlje u 11 sati predvodit će fra Zdravko Dadić, provincijal Bosne Srebrene, pod kojom će petorica novaka položiti redovničke zavjete. Prije mise, od 8 sati bit će prigoda za svetu ispovijed.
Dan ranije, u subotu 5. srpnja 2025. u 18 sati, svečanu svetu misu predvodit će fra Ante Marić.
Dolina Kedžare već je desetljećima mjesto vjere, nade i identiteta, a priča o Diva Grabovčevoj – djevojci koja je život dala za čistoću vjere i duše – ostaje trajna inspiracija brojnim poklonicima.
Organizatori poručuju:
“Dođite kakvi jeste! Otići ćete s Divina groba radosnije otvoreni životu!”
NAPOMENA: Završeno asfaltiranje ceste koja vodi do Kedžare i groba Dive Grabovčeve
-
Vijesti1 tjedan ago
Sretno okončana potraga: Nada Kovačević pronađena živa!
-
Vijesti3 dana ago
Fra Marko Cvitković novi župnik u Doljanima
-
Vijesti1 tjedan ago
Završena obnova vodovoda u naselju Sovići
-
Risovac Blidinje1 tjedan ago
NAJAVA: Divin dan na Kedžari
-
Risovac Blidinje5 dana ago
Tisuće vjernika na Kedžari proslavilo Divin dan